Zasady gry rundy pierwszej ligi męskiej TENNIS OPEN sezon 2020
Pierwsza runda tzw „0” składa się z równoległych lig i trwa od 4.05 – 7.06.2020. Po tej rundzie nastąpi podział na ligi uzależniony od uzyskanych wyników w rundzie pierwszej który będzie utworzony zgodnie z załączonym schematem poniżej tabel. W pierwszej rundzie wszyscy zawodnicy oprócz zdobytych przez siebie punktów otrzymują dodatkowo 50 pkt. W drugiej rundzie tenisiści z ekstraklasy otrzymują dodatkowo 50 pkt, z pierwszej ligi 40 pkt, z drugiej ligi 30 pkt a z trzeciej 20 pkt. W trzeciej również taki sam system punktacji. Suma zdobytych punktów w meczach oraz punktów dodatkowych zadecyduje o kolejności w lidze. Uczestnicy z lig o zmniejszonym składzie otrzymują dodatkowo średnią zdobytych przed siebie punktów lub osoby z lig o większej ilości otrzymują proporcjonalnie do rankingu mniejszą ilość punktów. Za zwycięstwo w meczu ligowym w dwóch setach otrzymuje się 3 pkt, w trzech setach 2 pkt. Porażka w trzech setach to 1 pkt. Zawodnicy umawiają się na mecze indywidualnie a rezerwację kortów dokonują za pomocą systemu rezerwacji „tenis4u”.
Zwycięzca ligi otrzymuje voucher o wartości 500 zł na zakup sprzętu lub ubioru sportowego firmy HEAD. Za drugiej miejsce jest voucher o wartości 300 zł a za trzecie miejsce 100 zł. Dodatkowo wśród osób które rozegrają wszystkie przewidziane regulaminem mecze zostanie rozlosowany termobag firmy HEAD.
Wpisowe do ligi singlowej wynosi 40 zł a do ligi singlowej i mikstowej oraz deblowej 60 zł płatne na konto Fundacji TENNIS OPEN.