Zasady gry rundy pierwszej ligi kobiet TENNIS OPEN sezon 2020

Pierwsza runda tzw „0” składa się z równoległych lig i trwa od 4.05 – 7.06.2020. Po tej rundzie nastąpi podział na ligi uzależniony od uzyskanych wyników w rundzie pierwszej. 3 najlepsze zawodniczki z ligi 1A, 1B, 1C tworzą EKSTRAKLASĘ. Zawodniczki z miejsc 4 i 5 z powyższych lig tworzą 1 LIGĘ, które zostanie uzupełniona trzema zawodniczkami z barażów. W barażach zagrają szósta zawodniczka ligi 1A z pierwszą zawodniczką ligi 2A, szósta z 1B z pierwszą 2B oraz szósta 1C z pierwszą 2C. Przegrane w barażach zawodniczki będą występowały w 2 LIDZE wraz z tenisistkami, które zajęły drugie i trzecie miejsca w ligach 2A, 2B i 2 C. Zawodniczki z miejsc 4-6 lig 2A, 2B oraz 2C utworzą nową III ligę. W drugiej rundzie będą 4 ligi składające się z dziewięciu zawodniczek każda. Na koniec drugiej rundy z każdej ligi spadają do niższych lig 4 tenisistki i tyle samo awansuje z niższej do wyższej.
W pierwszej rundzie wszystkie zawodniczki oprócz zdobytych przez siebie punktów otrzymują dodatkowo 50 pkt. W drugiej rundzie zawodniczki z ekstraklasy otrzymują dodatkowo 50 pkt, z pierwszej ligi 40 pkt, z drugiej ligi 30 pkt a z trzeciej 20 pkt. W trzeciej również taki sam system punktacji. Suma zdobytych punktów w meczach oraz punktów dodatkowych zadecyduje o kolejności w lidze. Za zwycięstwo w dwóch setach zawodniczka otrzymuje 3 pkt, w trzech setach 2 pkt, porażka w trzech setach to 1 pkt a porażka w dwóch setach to 0 pkt.
Zwycięzca ligi otrzymuje voucher o wartości 500 zł na zakup sprzętu lub ubioru sportowego firmy HEAD. Za drugiej miejsce jest voucher o wartości 300 zł a za trzecie miejsce 100 zł. Dodatkowo wśród osób które rozegrają wszystkie przewidziane regulaminem mecze zostanie rozlosowany termobag firmy HEAD.
Wpisowe do ligi singlowej wynosi 40 zł a do ligi singlowej i mikstowej 60 zł płatne na konto Fundacji TENNIS OPEN.