[tm_pb_section admin_label=”Section” fullwidth=”off” specialty=”off” transparent_background=”on” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” custom_padding=”105px||25px|” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off” custom_padding_laptop=”85px||25px|” custom_padding_tablet=”55px||20px|” custom_padding_phone=”45px||15px|” custom_padding_last_edited=”on|phone”][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Regulaminy rozgrywek ligowych w sezonie letnim 2019

[/tm_pb_text][tm_pb_tabs admin_label=”Tabs” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

[tm_pb_tab title=”Liga Lędziny” tab_font_select=”default” tab_font=”||||” tab_line_height=”2em” tab_line_height_laptop=”2em” tab_line_height_tablet=”2em” tab_line_height_phone=”2em” body_font_select=”default” body_font=”||||” body_line_height=”2em” body_line_height_laptop=”2em” body_line_height_tablet=”2em” body_line_height_phone=”2em”]

REGULAMIN AMATORSKIEJ LIGI TENISA ZIEMNEGO W LĘDZINACH – SEZON 2019r

1. Miejsce rozgrywek – korty tenisowe w Lędzinach.
2. Czas rozgrywek – od 1 maja do 30 września 2019 r. podzielone na 3 edycje:
I edycja – 1.05. do 23.06.2019r
II edycja – 24.06. do 11.08.2019r
III edycja – 12.08. do 30.09.2019r
3. Organizatorzy – Korty tenisowe w Lędzinach oraz Rada Ligi w składzie:
Zygmunt Rosa, Arkadiusz Pastuszka, Tomasz Kijanka, Zbyszek Więcław, Andrzej Rosół
4. Składy poszczególnych grup (I, II, III, IV, V, VI, VII) ligi tenisowej dla I edycji od 1.05. do 23.06.2019 r. przedstawione są w załączniku nr 1. Grupy składają się z 6 zawodników.
5. Zgłoszenie do ligi: e-mail z danymi (nr telefonu) na adres kortyledziny@gmail.com lub podanie wyżej wymienionych danych Panu Zygmuntowi Rosa.
Zawodnik który zgłasza się do ligi zostanie dopisany do ostatniej z grup w danym sezonie tenisowym ( obecnie do grupy VII ) lub w przypadku przekroczenia zakładanej ilości osób dla ostatniej z grup zostanie wygenerowana nowa tj. VIII grupa.
6. Rozgrywki ligowe opierają się na systemie gry „każdy z każdym” w danej lidze.
7. Mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów.
8. Po zakończeniu meczu zawodnik wygrywający jest zobowiązany do
• przekazania wyniku meczu Panu Zygmuntowi Rosa lub
• wpisania wyniku do tabeli znajdującej się na kortach, według następującej zasady: stosunek gemów (np. 6:3, 6:7, 6:1),
liczba punktów – sobie i rywalowi
Punktacja:
• mecz wygrany w stosunku 2:0 – 3 pkt.
• mecz przegrany w stosunku 0:2 – 1 pkt.
• mecz wygrany w stosunku 2:1 – 2,5 pkt.
• mecz przegrany w stosunku 1:2 – 1,5 pkt.
• mecz wygrany przez walkower – 3 pkt.
• mecz przegrany przez walkower – 0 pkt.

9. W sytuacji, gdy na zakończenie danej edycji dwaj zawodnicy będą mieli taką samą ilość punktów, o pozycji decydować będzie wynik bezpośredniego pojedynku.
10. W przypadku trzech i więcej zawodników z taką samą ilością punktów o miejscu decyduje w kolejności – różnica setów – różnica gemów (pomiędzy zainteresowanymi zawodnikami) – losowanie.
11. Po każdej zakończonej edycji z każdej ligi awansuje 2-ów pierwszych zawodników i 2-óch ostatnich spada.

12. Jeżeli w danej edycji ligi z różnych przyczyn zawodnicy nie rozegrają meczu między sobą, a nie wpisany zostanie walkower, obydwaj zawodnicy otrzymują po 0 punktów. W przypadku niesportowego zachowania gracza/graczy uwłaczającego w godność sportowca i ducha rywalizacji sportowej, Rada Ligi może podjąć decyzję o degradacji do ligi niższej z wykluczeniem łącznie.

13. Zawodnik, który nie rozegrał w danej edycji żadnego meczu, zostaje skreślony z listy (z wyjątkiem sytuacji losowych).

14. Rada Ligi zastrzega sobie prawo do wprowadzenia nowych zawodników od II Grupy w dół, uzupełniając wolną pozycję po zawodniku rezygnującym z gry w lidze do końca sezonu lub skreślonym z listy w przypadku nie rozegrania w danej edycji żadnego meczu.

15. Zmiana czasu rozgrywek ( np. przedłużenie danej edycji) może zostać wprowadzona w momencie wyrażenia zgody przez wszystkich przedstawicieli Rady Ligi czyli jednogłośnie.

16. W przypadku, gdy zawodnik nie rozegra w danej edycji co najmniej jednego meczu w terminie na 15 dni przed końcem edycji , zastaną automatycznie przyznane walkowery dla wszystkich pięciu meczy za wyjątkiem sytuacji losowych.
Mecz oddany walkowerem, ze względu np. na kontuzję , przerwę w grze w danej edycji, nie jest uznawany za mecz rozegrany i tym samym nie będzie zaliczany do spełnienia wyżej opisanej sytuacji.

18. W przypadku, gdy zawodnik nie rozegra na 10 dni przed końcem edycji dwóch meczy i będzie „Wywoływał” do gry zawodnika, to wtedy „Wywołany” może odmówić gry i w konsekwencji jemu będzie przyznane zwycięstwo. Powyższa sytuacja będzie skutkować automatycznym wpisaniem walkowerów dla wszystkich pięciu meczy w danej edycji które miały zostać rozegrane w wyznaczonym terminie przez zawodnika (z wyjątkiem sytuacji losowych) oraz może skutkować skreślaniem z listy zawodników amatorskiej ligi tenisa ziemnego w Lędzinach (z wyjątkiem sytuacji losowych).
Mecz oddany walkowerem, ze względu np. na kontuzję , przerwę w grze w danej edycji, nie jest uznawany za mecz rozegrany i tym samym nie będzie zaliczany do spełnienia wyżej opisanej sytuacji.

19. Jeżeli „wywołanie” do gry przeciwnika nastąpi później niż 4 dni przed końcem edycji – wtedy „Wywołany” może odmówić gry i w konsekwencji jemu będzie przyznane zwycięstwo.

20. W przypadku nie rozegrania przez Zawodnika wszystkich meczy w danej edycji może to skutkować skreślaniem z listy zawodników amatorskiej ligi tenisa ziemnego w Lędzinach (z wyjątkiem sytuacji losowych).
Mecz oddany walkowerem, ze względu np. na kontuzję , przerwę w grze w danej edycji, nie jest uznawany za mecz rozegrany i tym samym nie będzie zaliczany do spełnienia wyżej opisanej sytuacji.

21. Opisane w regulaminie sytuacje losowe będą każdorazowo rozstrzygane przez Radę Ligi.

22. W przypadku nie rozegrania pełnych 3 gemów w pierwszym secie w związku z nieodpowiednimi warunkami atmosferycznymi ( np. deszcz, burza etc. ) i tym samym po ustaleniu przez zawodników nowego terminu gry dopuszcza się rozegranie meczu od stanu 0:0. Powyższa sytuacja musi zostać zaakceptowana przez obydwu zawodników.

23. Dopuszcza się rozegranie tzw. super tie-breaka rozstrzygającego o zwycięstwie w meczu zamiast 3 seta. Powyższa sytuacja musi zostać zaakceptowana przez obydwu zawodników. Jest to rozwiązanie wskazane np. w sytuacji znacznie wydłużającego się meczu, wysokich temperatur powietrza etc.

24. W grupie I i II ligi tenisowej mecze rozgrywane są piłkami tenisowymi: WILSON AUSTRALIAN OPEN, DUNLOP FORT, TRETORN SERIE+CONTROL lub innymi jeżeli zostaną obopólnie zaakceptowane przez zawodników rozgrywających dany mecz. W pozostałych grupach ligi tenisowej odstępuje się od tego wymogu. W załączeniu schematycznie rozpisana i uporządkowana kolejność zapewnienia piłek tenisowych na dany mecz ligowy przez konkretnego gracza.

25. Po zakończeniu każdej edycji będą zbierane listy o godz. 20:00.

26. Za uczestnictwo w poszczególnych ligach zawodnicy otrzymują dodatkowe punkty dla potrzeb prowadzonego rankingu. Za udział w I lidze – 100 pkt., za każdą następną o 6 pkt. mniej.
Ranking ten jest podstawą do przyznania miejsc i nagród za sezon 2019 oraz rozstawienia zawodników podczas turniejów organizowanych przez Ligę

Rada Ligi (Zygmunt Rosa, Arkadiusz Pastuszka, Tomasz Kijanka, Zbyszek Więcław, Andrzej Rosół)

[/tm_pb_tab][tm_pb_tab title=”Gra singlowa – Kobiety” tab_font_select=”default” tab_font=”||||” tab_line_height=”2em” tab_line_height_laptop=”2em” tab_line_height_tablet=”2em” tab_line_height_phone=”2em” body_font_select=”default” body_font=”||||” body_line_height=”2em” body_line_height_laptop=”2em” body_line_height_tablet=”2em” body_line_height_phone=”2em”]

 1. Organizatorami rozgrywek są Fundacja Wspierania Tenisa Ziemnego „TENNIS OPEN” oraz korty Muchowiec.
 2. Rozgrywki ligowe będą przeprowadzone na kortach w Katowicach Muchowcu ul. Francuska 188
 3. Wszelkie informacje o lidze (tabele, wyniki, aktualności) są zamieszczane na stronie http://www.tennis-open.pl oraz http://www.muchowiec.pl
 4. System rozgrywek: Zimowa liga składa się z trzech rund. Uczestniczki zostały przydzielone na podstawie wyników osiąganych w roku 2018 oraz wiedzy organizatorów do utworzonych 4 lig. W ligach jest 7 i 8 zawodniczek. Po pierwszej rundzie zostaje zastosowany system spadków i awansów w ten sposób aby ligi 1-3 liczyły 7 osób a 4 i ewentualnie 5 liga były obsadzone w równej ilości. Po pierwszej rundzie z 1 ligi trzy ostatnie zawodniczki spadają do 2 ligi z której awans do wyższej klasy uzyskają 3 najlepsze tenisistki. Z drugiej ligi spadają cztery ostatnie uczestniczki a awans z trzeciej uzyskują 3 najlepsze. Natomiast z trzeciej ligi spada aż pięć sportsmenek do której awans z czwartej ligi uzyskają 3 zawodniczki. Z pozostałych zawodniczek utworzona zostanie czwarta i piąta liga. Nowo zapisujące się osoby przystępują do gry od najniższej klasy rozgrywek. Nie ma dzikich kart.
 5. W lidze mogą występować tylko amatorki. Amatorka to osoba która nigdy nie była na listach PZT lub była na listach PZT w kategoriach do lat 18 i seniorach pod warunkiem, że ukończyła 45 lat.
 6. Punktacja: Za zwycięstwo w dwóch setach zawodniczka otrzymuje 3 pkt. Za zwycięstwo w trzech setach wygrywająca zawodniczka otrzymuje 2 pkt a przegrana 1 pkt. O kolejności w tabeli decyduje większa ilość zdobytych punktów, przy równej ilości punktów, bezpośredni mecz, przy równej ilości punktów trzech i więcej zawodniczek, tworzy się dodatkową tabelę z wynikami tylko zainteresowanych zawodniczek, gdzie o wyższej pozycji decydują zdobyte punkty, różnica zdobytych setów, stosunek setów, różnica zdobytych gemów, stosunek gemów. Do klasyfikacji ogólnej zimowej ligi wliczane są następujące punkty: zdobyte punkty z tabeli oraz dodatkowo za uczestnictwo w I lidze 50, 2 lidze 40, w 3 lidze 30, w 4 lidze 20 w 5 lidze 10 punktów. Suma punktów z trzech rund decyduje o zajętych miejscach.
 7. Zasady gry: Liga rozgrywana jest w poniedziałki, wtorki i piątki. Co drugi tydzień. W wyjątkowych sytuacjach niektóre mecze mogę być rozegrane w innym terminie. Komunikowanie się organizatora z zawodniczkami następuje za pośrednictwem maili i ewentualnie sms’ów. Na tydzień przed każdą kolejką przesyłacie swoje preferencyjne czasy rozegrania meczy, dzień i godziny. Kilka do wyboru. Każdy mecz trwa 105 minut. I taki czas spędzają zawodniczki na korcie i w tym też czasie mecz musi się zakończyć. Można go dograć w innym czasie(weekend lub godziny dopołudniowe) lecz wtedy cena za wynajem kortów jest wg cennika. Za mecz ligowy dla uczestniczek ustalona jest cena w wysokości 50 zł za godzinę gry. Czyli zamecz ligowy każda zawodniczek zapłaci 43,75 zł bezpośrednio na kortach. Odwołanie meczy może nastąpić maksymalnie 48 godz przed meczem. W innym przypadku będzie naliczana opłata za kort wg cennika ligowego. Każda absencja będzie rozpatrywana indywidualnie.
 8. Po każdym zakończonym meczu zwyciężczyni wysyła sms’em wynik spotkania na numer 695 277 700 (Ola) lub 609 271 277 (Andrzej). Wyniki i przeliczona klasyfikacja aktualizowana jest na bieżąco na wymienionych stronach oraz na tablicy bezpośrednio na kortach. Tam również jest harmonogram spotkań do rozegrania przez każdą z uczestniczek w danej rundzie
 9. Piłki na mecz ligowy zabezpiecza gospodarz (osoba wymieniona na pierwszym miejscu). Preferujemy grę piłkami firmy Tretorn (series + control lub procourt). Za zgodą zawodniczek można grać dowolnymi piłkami.
 10. Każdy uczestnik ligi gra w meczach na swoją odpowiedzialność i akceptuje treść regulaminu i zasady gry.
 11. Wszelkie zmiany w niniejszym regulaminie mogą nastąpić w formie pisemnej i muszą być podane do informacji uczestniczek

[/tm_pb_tab][tm_pb_tab title=”Gra singlowa – Mężczyźni” tab_font_select=”default” tab_font=”||||” tab_line_height=”2em” tab_line_height_laptop=”2em” tab_line_height_tablet=”2em” tab_line_height_phone=”2em” body_font_select=”default” body_font=”||||” body_line_height=”2em” body_line_height_laptop=”2em” body_line_height_tablet=”2em” body_line_height_phone=”2em”]

 1. Organizatorami rozgrywek są Fundacja Wspierania Tenisa Ziemnego „TENNIS OPEN” oraz korty Muchowiec.
 2. Rozgrywki ligowe będą przeprowadzone na kortach w Katowicach Muchowcu ul. Francuska 188
 3. Wszelkie informacje o lidze (tabele, wyniki, aktualności) są zamieszczane na stronie www.tennis-open.pl oraz www.muchowiec.pl
 4. System rozgrywek:
  Zimowa liga składa się z trzech rund. Uczestnicy zostali przydzieleni na podstawie wyników osiąganych w roku 2018 oraz wiedzy organizatorów do utworzonych 4 lig. W ligach jest 7 i 6 zawodników. Po pierwszej rundzie zostaje zastosowany system spadków i awansów w ten sposób aby ligi 1-2 liczyły 7 osób a 3, 4 i ewentualnie 5 liga były obsadzone w równej ilości. Po pierwszej rundzie z 1 ligi trzy ostatnie osoby spadają do 2 ligi z której awans do wyższej klasy uzyska 3 najlepszych tenisistów. Analogicznie będzie w pozostałych ligach. Nowo zapisujące się osoby przystępują do gry od najniższej klasy rozgrywek. Nie ma dzikich kart.
 5. W lidze mogą występować tylko amatorzy. Amator to osoba która nigdy nie była na listach PZT lub była na listach PZT w kategoriach do lat 18 i seniorach pod warunkiem, że ukończyła 45 lat (nie dotyczy kobiet występujących w lidze męskiej, które są w niej zawsze amatorami)
 6. Punktacja:
  Za zwycięstwo w dwóch setach zawodnik otrzymuje 3 pkt. Za zwycięstwo w trzech setach wygrywający gracz otrzymuje 2 pkt a przegrany 1 pkt. O kolejności w tabeli decyduje większa ilość zdobytych punktów, przy równej ilości punktów, bezpośredni mecz, przy równej ilości punktów trzech i więcej zawodników, tworzy się dodatkową tabelę z wynikami tylko zainteresowanych osób, gdzie o wyższej pozycji decydują zdobyte punkty, różnica zdobytych setów, stosunek setów, różnica zdobytych gemów, stosunek gemów. Do klasyfikacji ogólnej zimowej ligi wliczane są następujące punkty: zdobyte punkty z tabeli oraz dodatkowo za uczestnictwo w I lidze 50, 2 lidze 40, w 3 lidze 30, w 4 lidze 20 w 5 lidze 10 punktów. Suma punktów z trzech rund decyduje o zajętych miejscach.
 7. Zasady gry:
  Liga rozgrywana jest w poniedziałki, wtorki i piątki. Co drugi tydzień. W wyjątkowych sytuacjach niektóre mecze mogę być rozegrane w innym terminie. Komunikowanie się organizatora i zawodnikami następuje za pośrednictwem maili i ewentualnie sms’ów. Na tydzień przed każdą kolejką przesyłacie swoje preferencyjne czasy rozegrania meczy, dzień i godziny. Kilka do wyboru. Każdy mecz trwa 105 minut. I taki czas spędzają uczestnicy na korcie i w tym też czasie mecz musi się zakończyć. Można go dograć w innym czasie (weekend lub godziny dopołudniowe) lecz wtedy cena za wynajem kortów jest wg cennika. Za mecz ligowy dla graczy ustalona jest cena w wysokości 50 zł za godzinę gry. Czyli za mecz ligowy każdy zawodnik zapłaci 43,75 zł bezpośrednio na kortach. Odwołanie meczy może nastąpić maksymalnie 48 godz przed meczem. W innym przypadku będzie naliczana opłata za kort wg cennika ligowego. Każda absencja będzie rozpatrywana indywidualnie. Od każdego uczestnika pobierana jest jednorazowa opłata w wysokości 60 zł płatna na konto Fundacji TENNIS OPEN przed rozpoczęciem rozgrywek 90 1600 1462 1879 0257 8000 0001.
 8. Po każdym zakończonym meczu zwycięzca wysyła sms’em wynik spotkania na numer 695 277 700 (Ola) lub 609 271 277 (Andrzej). Wyniki i przeliczona klasyfikacja aktualizowana jest na bieżąco na wymienionych stronach oraz na tablicy bezpośrednio na kortach. Tam również jest harmonogram spotkań do rozegrania przez każdego z uczestników w danej rundzie.
 9. Piłki na mecz ligowy zabezpiecza gospodarz (osoba wymieniona na pierwszym miejscu). Preferujemy grę piłkami firmy Tretorn (series + control lub procourt). Za zgodą zawodników można grać dowolnymi piłkami.
 10. Każdy uczestnik ligi gra w meczach na swoją odpowiedzialność i akceptuje treść regulaminu i zasady gry.
 11. Wszelkie zmiany w niniejszym regulaminie mogą nastąpić w formie pisemnej i muszą być podane do informacji uczestników

[/tm_pb_tab]

[/tm_pb_tabs][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]